Proč nahrávat s Gloriarecords

Dobrý den,

tuto otázku si klade spousta kapel a vybrat si studio je vždy složitá záležitost.

Náš tým se vymyká běžným zvyklostem studií v ČR.  Vždy jsme  vzhlíželi k zahraničním studiím převážně v USA a nešli jsme cestou nahrávek kapel tradičním způsobem, ale zamýšleli jsme se nad vznikem přirozeného zdroje zvuku a jeho záznamu od počátku, tedy nástroje. Nakoupili jsme analogové stoly preampy a spoustu technologií jsme spolu se špičkovými mistry zvuku ladili s cílem dostat do digitálního světa znovu co nejvíce dynamických nahrávek, které se tak cení.

Naše studio používá speciální kabeláž, která se vyrábí zakázkově a má vodiče se stříbrnými dráty. Tyto prvky máme osazeny i v našich zařízeních a to i v rozvodech elektřiny. Pokud si myslíte, že je to jen reklamní tah, vřele doporučuji si tuto technologii na vlastní uši poslechnout a porovnat. Zvláště použití kytarových stříbrných kabelu posune Váš nástroj o více jak třídu nahoru. Zpěvy nahrané těmito speciálními technologiemi se vyznačují neskutečnou přirozeností a krásným podáním bez rušivých elementů. Tyto technologie se vyvíjely téměř 20 let a jde to až tak daleko, že se jednotlivé vodiče strukturují a směrují. Pomalu se testuje i technika úpravy stříbra kryogenní technologií na bázi supravodivosti.

Některé typy stříbrných kabelů používají kytaroví mistři namátkou Zdenek Bína -123 minut Radek Pastrňák, Jan Báláž Elán, Jarek Malý Music Data a spousta dalších. Rozdíl ve zvuku je obrovský.

Máme se zvukem třicetiletou praxi a stále se snažíme posouvat a zdokonalovat. Nahrávka je týmová práce a tak se snažíme, aby každá kapela měla zvuk srovnatelný se světovým standardem. Používáme nejnovější světové technologie záznamu a editace. Dokážeme dostat z bicí sady neuvěřitelný zvuk technikou trigeringu, nebo naprosto věrný analogový zvuk a to dle přání klienta. Vlastníme špičkové lampové aparáty Marshall, Soladano, Mesa Boogie, Fender, nebo světový hit v nahrávání kytar Kemper profiler.