STUDIO

Vítejte v Gloria records.

na této stránce vám podáme základní informace o projektu Gloria records a pokusíme se odpovědět na základní otázky, které jsou potřebné při výběru studia pro Vaši novou nahrávku, nebo jiný hudební projekt. Gloria records pro větší flexibilitu pracuje v duálním módu, statické pevné nahrávací studio a mobilní recording. V studio modu jsme schopni nahrát najednou až 64 stop IN/OUT. V mobilním modu až 32 IN/OUT

Studio Gloria records se nachází v srdci krásné valašské krajiny na pomezí Slovenska u města Rožnov p.R.

Disponuje dvěmi nezávislými režiemi s plnohodnotnou výbavou a jedním vybaveným nahrávacím studiem.

V našem studiu pracujeme v hybridním módu to je kombinací digitálního záznamu až 32 Bitů/192 MHz

analogovým mícháním a postprocesingem a 16 stopým summingem, nebo jinými kombinacemi dle potřeby doplněným analogovým recordingem v postmasteringové sekci.

Veškeré informace o našem technickém vybavení se dočtete v sekci TECHNIKA, hlavní menu.

Zvuk Gloria records

Naše priorita je Zvuk, zvuk a zase zvuk.

Jaký je vlastně dobrý zvuk nahrávky? Na tuto otázku není snadná odpověď a záleží na vkusu každého posluchače.

Během let praxe jsme vypozorovali, že jednotliví hudebníci mají tendenci hodnotit v nahrávce převážně sebe a potom teprve celkový zvuk nahrávky.

Naše moto je vytvořit nahrávku srovnatelnou se světovou produkcí a vždy naše klienty nabádáme, aby si naši práci srovnali s českými studii a potom se špičkovými studii ve světě. Jedině přímé srovnání odhalí jak studio odvedlo svou práci, s přihlédnutím na kvalitu interpretů.

Naší snahou je produkovat zvuk v světovém standardu za české ceny. Ukázky naší práce s komentáři k původu nahrávky a použití technik naleznete v sekci

MIX A MASTER v hlavním menu.

MOBILNÍ NAHRÁVÁNÍ

Pokud se domníváte, že kvalitní záznam může vzniknout jen ve studiovém prostředí, vyhledejte si kde vznikly legendární oceněné soudobé nahrávky věhlasných kapel a budete překvapeni když zjistíte, že ocěná nahrávka vznikla v hotelovém apartmá, garáži či obývacím pokoji. Tímto směrem jdeme i my a spousta naší práce se nahrála v různých prostorách zkušeben, sálů, kostelů atd. Zde je na místě podotknout, že se ale v těchto prostorách nahrává na kvalitní převodníky a preampy světových značek. Spousta reklamních spotů hlásá, že si stačí koupit zvukovou kartu, počítač a mikrofon a máte studio. V podstatě je to pravda, jen ti co touto cestou prošli ví, jak hořká je pravda. Ty tisíce hodin si u pultu musíte odsedět a o vybavení se nebudu zmiňovat, je to na dlouhý samostatný článek.

U nás v Gloria record se snažíme, aby naše nahrávky hrály hodně v prostoru. Pokusím se tento termín vysvětlit. Nahrávka, která hraje v prostoru působí, jako by bedny zmizely a zůstal jez zvuk.

Rádi vám poskytneme veškeré doplňující informace a vytvoříme domácí pohodovou atmosferu při nahrávání, vždyť kapela , nebo jiný umělec, je ten, který do hudebního nápadu dává duši a výraz.

Těšíme se na vás u nás v Gloria records.

ps: aj trnkové dopigové kapky máme!!!!!!!!